Trabzon Havalimanı Araç Kiralama

Karadeniz'in incisi Trabzon, mükemmel doğası, insanlık tarihinin her döneminde farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış, son derece keyifli ve neşeli insanların yaşadığı şehirlerimizdendir. Şehzadeler şehri olarak da anılmaktadır.

Trabzon'a seyahatlerinizde, Trabzon havalimanı üzerinden çok rahat biçimde gelebilir, karayoluna göre oldukça avantajlı biçimde Trabzon'a ziyaretinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Trabzon Havalimanı, 1957 yılında hizmete girmiştir. IATA kodu : TZX, ICAO Kodu LTCG olan Trabzon Havalimanı, sahil kenarında yer almakta, şehir merkezine 6 km uzaklıktadır. Bu özelliği ile, ülkemiz havalimanları arasında, şehir merkezine en yakın havalimanları arasında yer alır. Karadeniz bölgesinin iç ve dış hatlar olmak üzere en işlek havalimanları arasındadır. Uçak pistinin sahil kenarında yer alıyor olması, uçağın iniş ve kalkışlarında manzarasıyla yolcular için adeta bir görsel şölen sunar.

Trabzon Havalimanına nasıl gidilir?

Havalimanından şehir merkezine gidiş için pek çok alternatif bulunmaktadır. Havaş, taksi, dolmuş gibi seçenekler mevcuttur. Trabzon Havaalanı'nda özel aracınızla gelmek isterseniz, aracınızı bırakmak için kullanabileceğiniz 385 araç kapasiteli bir otopark bulunmaktadır. Eğer özel aracınız yoksa, Trabzon'un çeşitli noktalarından Trabzon Havaalanı'na giden Havaş Otobüs Hizmeti günde 5 sefer gidiş dönüş hizmeti vermektedir.

Havalimanında vakit geçirmeniz gerekiyorsa, iç hatlar terminalinde bekleme salonu, CIP Lounge, DHMİ Sağlık Merkezi, emanet eşya bırakma bölümü, lokanta, 2 adet kafe, 12 adet satış standı bulunmakta. Dış hatlar terminalinde ise, bekleme salonu, lounge, bar, Duty Free mağazası, Hudut Sağlık Merkezi, Defterdarlık Büro, Turizm Danışma ve DHMİ Sağlık Merkezi bulunuyor. Uçuş saatinizi beklerken, bu alanlarda vakit geçirebilirsiniz.

Trabzon Havalimanı'na dış hatlardan günlük 25 uçak inmekte, pandemi sonrası tarihin en yoğun günlerini yaşamaktadır.

Hal böyle olunca, Trabzon ziyaretlerinizde, Trabzon Havalimanına indiğinizde, araç sıkıntısı yaşamamanız için, araç rezervasyonunuzu ziyaretinizden önce planlamanız, ziyaretinizin sağlıklı olması açısından çok önemlidir.

Trabzon Araç Kiralama sitemiz üzerinden, Trabzon Havalimanı'na indiğinizde, kiralık aracınız hazır olarak size teslim edilir.

Geniş araç filomuz, Uygun fiyatlı ve garantili güvenilir hizmet ile, Trabzon seyahatiniz için araç ihtiyaçlarınızda Trabzon Havalimanı Araç Kiralama sitemiz sizin için biçilmiş kaftan. Yapmanız gereken sadece uçağınızın iniş tarihine rezervasyon oluşturmak ve sitemizden kiraladığınız aracınızla Trabzon'un doğal ve tarihi güzelliklerini keşfetmek.

Sitemizden gerçekleştirdiğiniz oto kiralama hizmetinden sonra kendinizi ayrıcalıklı hissedecek, güvenle kiraladığınız konforlu aracınızla seyahatinizin keyfini süreceksiniz.

WhatsApp'tan yazın