Sera Gölü Tabiat Parkı

Sera Gölü, Trabzon Akçaabat'ın dünyaca ünlü doğal güzelliklerinden birtanesidir. Trabzon Merkez'e 12 Km. , Akçaabat'a 8 Km uzaklıktadır. Yıldızlı Mahallesi sınırları içerisinde yer alan Sera gölünün uzunluğu 1200 metre, genişliği ise 150 metredir.

Sera gölü, yamaçlarında oluşan toprak kaymaları sonucunda, sera deresinin önünün kapanması ile meydana gelmiş bir heyelan gölüdür.

2010 yılında Tabiat Parkı ilan edilen Sera gölü içerisinde günübirlik konaklama alanları yer almaktadır. Turistik gezilerde Doğu Karadeniz turunun başlangıç noktası olarak değerlendirilen Sera Gölü, yerli ve yabancı turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği doğal bir alandır. Karadeniz'in muhteşem güzelliklerinin küçük özetlerini taşıyan Sera Gölü tabiat parkında yapacağınız gezinti ile harika vakit geçireceğinizden eminiz.

Sera Gölü Tabiat Parkı girişi ücrete tabii olsa da, ücretleri oldukça makuldür. Yürüyüş yolları, piknik alanları, kahvaltı ve yemek alanları, bungalow evler, çadır kamp alanları gibi pek çok olanağı olan Sera Gölü Tabiat Parkı, günlük ziyaret için oldukça uygun ve keyifli bir yerdir.

Ayrıca bölgede pek çok otel bulunmaktadır. Dilerseniz, bu otellerde konaklayarak Sera Gölü Tabiat Parkı'nın keyfini çıkarabilirsiniz. Doğa yürüyüşleri, fotoğrafçılık, ATV turu, Olta balıkçılığı, deniz bisikleti ile gezinti ve tekne kiralama gibi ektinlikler de oldukça sıklıkla yapılmaktadır. Yeşilin ve mavinin her tonu, Sera Gölü Tabiat Parkı ve çevresinde görülmektedir. Parkın eşsiz manzarasının keyfini sürmek ve karptostal gibi fotoğraflar çekmek için mutlaka uğramanız gereken bir yer.

Sera Gölü'nde ne yenir?

Belediye'ye ait tesiste ve çevre tesislerde serpme kahvaltı, kuymak en çok tercih edilen sabah yemekleridir. Köfte, balık, hamur işi pideler, Semaverde çay ve çeşitli tatlılar zengin menülerin içeriklerindendir.

Nasıl gidilir?

Trabzon bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden Sera Gölü adresine toplu taşıma ile 203C, 208B, 209A, 209D hatlı otobüslerle ulaşabilirsiniz. Sera Gölüne şahsi aracınızla ulaşmak çok daha kolaydır. Bunun haricinde, Sera Gölü'ne gelmek için araç ihtiyacınız varsa, Trabzon Oto Kiralama sitemizden size en uygun aracı bulabilir, seyahatinizi mükemmel bir hale getirebilirsiniz. Geniş araç filomuzdan kendiniz ve aileniz için en uygun aracı bulacağınızdan eminiz.

WhatsApp'tan yazın